Muzeum Louvre, Paryż

Paryskie muzeum jest najczęściej odwiedzanym muzeum na świecie. Co roku 7,5 mln osób odwiedza jego sale, w których mieszczą się różne wystawy skupione na sztukach pięknych, archeologii i rzemiośle. Luwr o powierzchni 200 000 m² jest jednym z najważniejszych muzeów na świecie ze względu na dzieła sztuki, które wiszą na jego ścianach. Najbardziej znana jest La Gioconda lub La Mona Lisa, namalowana w 1503 roku przez wynalazcę i malarza Leonarda da Vinci.

Metropolitan Museum of Art, Nowy Jork

Muzeum to znajduje się w jednym z najbardziej znanych miast na świecie – Nowym Jorku. Założone w 1872 roku, jest odwiedzane nie tylko przez nowojorczyków, ale przez ludzi z całego świata. Rocznie odwiedza go nie mniej niż 7 milionów gości, co czyni go drugim najczęściej odwiedzanym muzeum.

Muzeum Brytyjskie, Londyn

Jest na trzecim miejscu, z 6,4 mln odwiedzających rocznie. Uważane jest za jedno z najważniejszych muzeów na świecie, ponieważ w jego ekspozycji można zobaczyć ponad 7 milionów dzieł z całego świata. Dodatkowo można je oglądać w kolejności pochodzenia geograficznego, co czyni wizytę ciekawą podróżą. Można tu zobaczyć wszelkiego rodzaju przedmioty z różnych okresów historycznych, takich jak prehistoria czy średniowiecze. Jednak najwybitniejszym dziełem w kolekcji jest Kamień z Rosetty, egipska antylopa znaleziona podczas wojen napoleońskich.

Galeria Narodowa, Londyn

Galeria Narodowa przyjmuje rocznie 6,2 mln zwiedzających. Charakteryzuje się unikalną ekspozycją 2300 dzieł sztuki, namalowanych w latach 1250-1900. Nawiasem mówiąc, muzeum zostało otwarte w 1824 roku.

O tych i o innych muzeach na świecie i atrakcjach turystycznych przeczytasz w portalu: https://www.ktoredy.pl

Muzeum Pałacu Narodowego, Taipei

To muzeum, znajdujące się w stolicy Tajwanu, posiada stałą ekspozycję 700 000 starożytnych dzieł. Wszystkie dotyczą kultury chińskiej, a odwiedza je co roku 6,1 mln osób.

Muzea Watykańskie, Watykan

Położone w centrum stolicy Włoch Muzea Watykańskie składają się z różnych muzeów, pomników, ogrodów i słynnej Biblioteki Apostolskie, co jest jednym z powodów, dla których ta przestrzeń jest uważana za jedno z najważniejszych muzeów na świecie. Większość ekspozycji ma charakter religijny, a do najwybitniejszych dzieł należą „Laocoön i jego dzieci” oraz „Szczęśliwa Wenus”.

Tate Modern, Londyn

Kolejnym z najsłynniejszych na świecie muzeów w Londynie jest brytyjskie Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej, popularnie nazywane Tate Modern. Jest to jedno z najnowszych muzeów, ponieważ zostało wybudowane w 2000 roku, a jego osobliwością jest to, że wstęp jest darmowy z wyjątkiem konkretnych wystaw. To muzeum przyjmuje ponad 5,8 mln osób rocznie.