Ciekawa atrakcja Lizbony

Jednym z ciekawszych miejsc, które warto odwiedzić w trakcie wycieczki po Lizbonie, jest Muzeum Morskie. Dlaczego warto tutaj zajrzeć? Jakie atrakcje czekają w tym miejscu na zwiedzających?

Muzeum Morskie w Lizbonie to bez wątpienia idealne miejsce dla każdego – bez względu na wiek czy zainteresowania. Ciekawe zbiory, które można tutaj zobaczyć, pozwalają zdobyć wiele ważnych wiadomości na temat Portugalii i jej historii. Nie brak tu obiektów związanych z epoką Wielkich Odkryć Geograficznych, nie brak też pamiątek z czasów, gdy Portugalia była morską potęgą. Na zwiedzających czekają tu liczne model statków oraz stare mapy, nie brak tu również sprzętów, z których przed wiekami korzystały załogi portugalskich okrętów.

Sztuka żeglarska

Muzeum Morskie skupiło się również na tak ciekawym zagadnieniu, jakim jest sztuka żeglarska oraz jej rozwój w kolejnych stuleciach, oraz tak ciekawym temacie, jak sztuka związana z morzem oraz oceanami. Ta placówka muzealna może się też pochwalić największą na świecie kolekcji astrolabiów, czyli pomiarowych przyrządów nawigacyjnych, z których przed wiekami korzystali portugalscy żeglarze. Cała ta wystawa robi ogromne wrażenie na zwiedzających, a czas spędzony w tym muzeum dla nikogo nie będzie czasem straconym.

Sztuka romańska w Europie.